Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Kim Sohbet Etmek istemez ?

Öğretmen'im cevap vermek istiyorum.

Ben gerçekten sohbet etmek istemem, çünkü ben sohbet ederken HZ Herşeyi bilir namı değmez "gugleye" girip, sohbet diye arama yapıp sitelere girmem. Dışarıya çıktığımda envayi çeşit insan çeşitini görerek sohbet etmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Kim internet'de sohbet eder?

Daha sorarken bile cevabını görüyorsunuz. Ben bariz şekilde Asosyal olduğumdan kaynaklı profesyonel ötesinde sohbet edebiliyorum.

İnternet sitelerinde edeceğiniz sohbet kalitesi ile dışarıdaki tanışacağınız x y z kişiyle sohbet kalitesini kıyaslayacak olursak, canlıda hayat vardır.

Canlıcılar vardır, maç oynanırken tahminde bulunurlar. Bununla bu belirttiğimiz şey aynı değildir. Canlı demek gerçek yüz yüze görüştüğünüzde size cevap veren kişiye denir.

Cansız bir nesne hareket edemediği için sohbet etme imkanınız olamayacaktır.

Canlı maddeler ise etkiye tepki vermek zorundadır. Yine örneklendirmemizi yaparken, yolda giderken birisine harika kaliteli şekilde sohbet ederken, birden bire, size yakışmayan ağzınıza aldığınız o kifayetsiz kelimeleri söyerseniz gücü yeterse sizi dövmekten beter edecektir. Bu bazen ölümle sonuçlanabilir sonuçlar ortaya çıkartır.

SOHBET EDERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ ?

O yüzden sohbet ederken her zaman kendinize yapılmasını istemediğini birşeyi başkasına da yapmamak koşulu ile hareket edip yaparsanız, kaliteden ödün verirsiniz.

Çünkü Allah insanlara insanlar ile yaklaşır, demek ki o gün kaderinizde o insan ile o münakaşaya  girmeniz gerekiyordu derseniz kaybedersiniz.

Çünkü mesele sohbet ettiğiniz bir insan'ın, güzel kelimeler söylerken sizi sevmesini, kötü kelimeler  söylerken ise dövmesini isterseniz birşey elde edemezsiniz.

Sohbet'in kalitesini kendinizden anlayabilirsiniz, mesele birisi ile sohbet ediyorsunuz, sohbet ederken karşı tarafı küçümseyerek hareket ederseniz, aslında karşıdaki kişinin sizi küçümsediği ortaya çıkıyor.

O yüzden küçümseyerek sohbet ederseniz küçümsenirsiniz. Küçümsenmek hal dilinde, dikkat'e alınmamak demektir.

Ben genelde dikkat'e alınmam, dikkat'e alırım.  Bunun sebebi benim :) Çok dikkatli sohbet etmek yerine dikkatsiz eder, ortalığı yıkar geçerim arkamı döndüğümde 35 yıldır hiç kankam olmadı :)

Kankam Yok Stayl Mode On The BEST OF SOHBET