Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
Hadi Allaha Emanet

YENER ÇEVİK HADİ ALLAHA EMANET

Yener Çevik,  1979 doğumlu ilk rap müzikçilerden birisidir. İzmir’in kenar mahallelerinin birinde dünyaya gelen Yener Çevik, ilk yıllarda Orhan Gencebay ve Run Dcm müziğiyle tanışmıştır. Bir yandan hayatla ilgili mücadelesine devam eden Çevik diğer yandan rap müzikle ilgilenmeye başlamıştır. Arabesk müzik ile rap müziği ilk buluşturan isimler arasında yer alarak Türkiye’de aslında arabesk rap’in kurucusu sayılabilecek birisidir şeklinde haberler okumuşsunuzdur, haberi yazan kişiler farkında değiller; "sayılmak ile kurucusu olmak" arasındaki farkı anlamadıkları için, kendi sitelerine küçük bir sayfaya yer vermişlerdir.

Yener Çevik, öyle bilgisayardan arama motorlarında, Yener Çevik Biyografisi veya Yener Çevik Kimdir yazıp, A4 kağıtından çıktı alabileceğiniz bir sanatçı değil. Bize insan olduğumuzu hissettiren bir insan'a nasıl olur da böyle bir muhamele yapabilirsiniz.

Terbiyesizler sizi :) devam edelim esrarengiz biyografimiz tamamiyle organik olup, arama sonuçlarında birinci sıraya gelecek şekilde optimize edilmiştir.

Bir nevi Yener Çevik Sevenleri Genel Başkanın web sitesindesiniz. Yener Çevik mesajlarınızı görecek mi diye düşünmenize gerek yok, dünya görecek, Yener görmese de olur :) 

Yaşadıklarını arabesk rap ile anlatmaya çalışan Yener Çevik ilk şarkısı olan Liseli Genç isimli şarkısını da ilk defa okulunda seslendirmiştir ancak ben onu dinlemem, benim şuan 2 favori parçam var birisi Şuan adından anladığınız Allah'a emanet, diğerini sizden gizlemek zorundayım :) "2000’li yılların başında J&B Müzik Festivali ve H 2000 gibi organizasyonlarda yer alarak kendini geliştiren Yener Çevik rap müzik alanında ülkemizde büyük ilgi gören isimlerden birisi olmuştur." şeklinde yazılan sitelerde yine hatalı haber yapılarak, kişinin hakkına müdahele etmişlerdir. Madem 2000 yılından beri var biz neden 2018 de öğrendik ? Herkes akıllı olsun, yoksa akıllı yapmasını biliriz. Saygısız terbiyesiz insanlar olacağınıza biraz Yener'i açıp dinleyin, belki insanlık bulaşır birazcık.. 

Yener Çevik olabilir, ben içi boş bir Kara'yım.

Hadi Allah'a Emanet parçasını dinleme konusunda Yener Çevik'i yeneriz. Çünkü hayat gereği insanlar üretim yapabilmek için çalışıyorlar, ekmek parası,hayat şartları derken ünlü olunca, artık standartlar değişiyor, insanlar değişiyor ve parayı yiyecek yer bulamasalar da çalışmaya devam ediyorlar.

Sözüm tripli gelebilir ancak inanın çok rahat yazıyorum, sözün kısaca özetini belirtmem gerekirse, severek tekrar tekrar başa alıp dinlediğim Hadi Allah'a emanet parçasını, Yener Çevik bariz şekilde benim için yapmış, kendine çok teşekkür ediyorum .) tatatatatam diyorum başkada birşey demiyorum. 

Bu parçanın bence her gün tüm tvler de çalınması ve dinletilmesi gerekiyor. Hayat'da paradan önemli şeylerin olduğunu bilen insanlar olduğu sürece sırtımız yere gelmeyecek. Bize ekmek Allah'dan geliyor:)

Yener Çevik sevenler derneği başkanı olarak elimi cebime soktum ve paraları hunharca harcamadan web sitesi yaptım.

Paralar için helikopter alıp yat'da yatacağız. Bizde değişik bir delikanlıyız.

Helikopteri hava için, marmaris, fethiye tarafında gördüğünüz beyaz renkte olan yat'ı ise balık tutmak için alırız.

Ayıkıyorsunuz, bende ayıklamaya geldim. Ekmeğimizin peşindeyiz, bize ait olanın dışındaki kişilerde yani başka insanların yaptıklarına daha çok değer ve önem gösteririz.

Sıkça Sorulan Sorular 

Hadi Allaha Emanet Sayfanın arkasındaki kızın orada işi ne ? 

Neden gülüyor ?

Güldü eline ne geçtiğini bilmediğimiz için, genelde istanbul gibi büyük şehirlerde kafelerde böyle eli yüzü düzgün, konuşmasını bilen, ingilizcesi olduğu gibi üniversiteyi bitirmiş kişileri karşılama müdürü yaparlar.

Bizim müdürümüz de bilgisayardan girdiğinizde karşınıza gelir. Cep telefonlarından girdiğinizde göremezsiniz devir mobilci, biz bilgisayarcı olduğumuz için masa üstü çocuğuyuz. Daima üsteyizdir dersem inanmayın, bazen kelimelerle çok aşağılara inebilirim.

Hadi Allah'a emanet.