Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

WEBMASTER TOOLS NEDİR ?

ERSAN.NETERSAN.NET

Her webmaster'in bir tools'u olmalıdır. Tools ingilizce bir kelimedir, Türkçesi "araçlar" demektir. 

Örneğin: "webmaster tools" diğer adı "webmaster  araçlarıdır"

WEBMASTER TOOLS NASIL KULLANILIR ?

Webmastertools sakin şekilde olduğunuz zamanlarda kullanılmalıdır, çünkü yapacağınız küçük bir hata araçlarınızı kaybetmenize sebep olacaktır. Aracınız olmadan ilerleme ihtimaliniz maalesef yoktur gibi görünsede işin içine insan girdiğinde herşey olabilir.

WEBMASTER TOOLS NEDEN KULLANILMALI ?

Ben kullanıyorsam sırf heyecan olsun diye, inanın webmaster olamadığımız için tools bize göre değil.

Webmaster Tools kusursuz hizmet anlayışı ile tüm ziyaretçilerinizin mac adresini alarak, size değer veriyor. Bu sebeple sayfanıza onu eklediğinizde gerçekten hitiniz varsa yavaştan düştüğünü anlayacaksınız.SEO Açısından webmastertools kullanmayan bir site ile kullanan bir site arasındaki farkı deneyerek anlayabilirsiniz.

Size webmaster tools'u kullanmayın demiyorum, sadece 41 gün gibi bir süre kullanmayın sonucu görün. Sayın ve değerli olamayan Adnan Oktar gibi  41 kere maşallah :)

WEBMASTER TOOLS KULLANMAZSAM NE OLUR ?

Hiç birşey olmaz sadece kaliteniz artar, öncesinde siz sitenizin indexlenmediğini sanarsınız, ancak unutmayınız ki siz hergün içerik giriyorsanız arama motorları sizi indexlemek zorundadır. Kalite asla tesadüf değildir diyenler kalitenin tesadüf olmayacak olduğunu bilenlerin kendileridir.

WEBMASTER TOOLS URL EKLEME ?

Bunun da size bir katkısı olmayacaktır, arama motorlarının işini sizin yapmanız komik bir durum, adamların potansiyelleri yetmiyor oluşu sizi ümitsizlendirmesin. Eğer kaliteli içerikler paylaşıyorsanız, arama motoru sizi otomatik olarak üste sıralara getirecektir.

Öncelikle webnmastertools'a değil  kendinize güvenmelisiniz.

GOOGLE ANALİTİK KULLANIP, WEBMASTERTOOLS KULLANMAK CEM YILMAZLIKTIR

Gelişen teknoloji ile insanlar web ve yazılımdan anlamadıkları için yaptıkları şeylerin farkında değiller. İnsan yalaka politikası ile geldiğimiz nokta kulağımızı tersten tutmayı boş verin iki elimizle kulak tutar hale geldik, ellerimizi kullanamaz durumdayız.

Örneklendirme:

Web sayfanız var, Google Analitik kullanıyorsanız, webmaster tools kullanmadan bir içerik atın sonrasında attığınız içerisi 1 saniyede geri silin, sonra Google indexlerinde o sayfanın oluştuğunu gördüğünüzde şoka girdiğiniz bir olacaktır.

Unutmayın fazla kod, yavaşlık demektir, milyonlarca kişinin giriş yaptığı kodu kullanmak sayfanızı yavaşlatacaktır. Dünyanın en önemli konusu ise kullanıcılarınızın sitenizde hızlı ziyaret etmesidir. Hız yoksa kalite yoktur. Türkiye internet  hızının kalitesizliğini bilmeyen yazılımcı veya webci olamaz. O sebeple potansiyelinizi arama motorlarına değil, ziyaretçilerinize adayın.

Sosyal Medyada Paylaşma