Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
Tavuk mu Yumurtadan Yumurta mı Tavuktan Çıkar Felsefesi

ERSAN KARAVELİOĞLUERSAN KARAVELİOĞLU

Tavuk mu Yumurtadan Yumurtamı Tavuktan Çıkar Felsefecilerine gelsin.

Bu sorunun cevabını bilecek bir tane insan olamaz, çünkü ilk doğduğunuzda hayatınızda tavuklar ve horozlar olduğu için, bu soruya cevap vermek Allah'a şirk koşmaktır.

Bu aynı bir yemeğin içerisinde tuzu yokken, tuz atmak gibi birşey değil. Çok net şekilde belirtmeliyim ki yoktan yaratıldığımıza inanmayanların yumurtanın tavuktan çıkmasını savunacağını, yoktan yaratıldığımıza inanların Tavuğun önce yaratılıp sonra yumurtasının olacağını düşünenlerin olduğu zamandan herkese merhaba:)

Şimdi birde bunların yanı sıra fikir üretemeyen ya da sorgulama yapmayanlar vardır. .

Yani etliye sütlüye karışmayan, sizin düşünceniz ile cahil insanlarımız. Muhtemelen bende bu cahillerin içerisindeyim. Muhtemen dedim çünkü onu ben bilemem, Allah bilir. Biz sadece tahminlerde bulunamayız.. Bu iddaa oynamaya benzemez.

İki takım ile maç yapıyor, sizler iddaa oynuyorken hangisinin kazanacağını bilemezsiniz. İşte sizlerle Allah arasındaki fark budur.

Allah sonucu bilendir, hayatınızın belli bir noktadan belli bir noktaya gittiğini göremiyorsanız birşey diyemem.

Sonuç olarak Allah dünyayı yoktan yarattı, herşeyi sizin gibi yüzyıllarca düşünmeden yaptı. Düşünün siz bunu hala bilimin ilerleyemediği ama insanın insanlıktan çıktığı zamana geldik.

İnsan ile hayvan arasındaki yada insanı hayvandan ayırt etmenize sebep olan tek şey ORUÇ tutmaktır.Hangi hayvan oruç tutabilir?

Zaman kavramı tüm evren içindir ancak, zamanı en iyi kullanabilecek olan insandır. İnsanın beyni ve iradesi onun kalitesini gösterir. Bu aynı dışarda bir leptop alırken işletim sisteminin özelliklerine bakmak gibidir.

Bazı bilgisayarlar oyun oynarken donar, bazıları ise donmaz. İşte bizimde beyinlermiz bazen donuyor. İşletim sistemi yetersiz kalıyor. Yetersiz kaldığında ise genelde karşı tarafa "deli bu adam" dedikten sonra yola devam ediyoruz.

Kısacası "Oruç" biz insanlar içindir, ne alaka diyeceksiniz tavuktan girdiniz Ramazan ayında Oruçtan çıktınız diyebilirsiniz. Haklısınız işte bunu çözdüğünüzde aslında insanın ne kadar değerli olacağınıda çözmüş olacaksınız.

Anlıyorum şuanda insan görmeye hasret kaldık, örnek insanlarımızın örnek olamadığı veya hiçbir zaman örnek olamayacağını görüyoruz. Anlayacağınız herkes bilir kişi olmuş.

Herkes biliyor ancak nedendir bilinmez uygulama kısmımız başarsız bile değil. Keşke başarısız olsaydık. Çünkü başarsızlığın içerisinde başarı vardır. Ancak biz başarısız bile olamıyoruz?

Hiç düşünmüyoruz ki?  

İneğin sütü, tavuğun yumurtası var, bizim insanlar için neyimiz var? 

Erkeklerin pitisi, kadınların şeytan üçgeninden başka birşey bilmiyoruz. Doktor olup Haydar Dümen gibi dümenler çevireceğimize insan olup saygınlığın eğitimini verseydik şuanda bu hallerde olmazdık.

İki kelime ile hipnoza geliyorsunuz, iki kelime ile hapise gidebiliyorsunuz, iki kelime ile Allah'a şirk koşabiliyoruz, peki hiç düşünmüyor muyuz? Köprüden sonraki son çıkışta ışıklarda paranız yoksa OGS veya HGS de alarm ötüyor. Belirli bir süre içersinde ödenmediği taktirde ceza yazılıyorken, neyimize güvendiğimizi merak ediyorum.

Cesaret hapı kullanıyoruz, çatır çatır patlıyoruz. Bombacı mülayimlerde kendilerinin patlattığını düşünüyor.

Halbuki dünyadaki herşeyden Allahın bilgisi var. Allah izin verdiği için depremler oluyor, Allah izin verdiği için ölüyorsunuz.

 

Sonuç: Size göre anlamsız, bana göre anlaması kolay olan yazımı okuduğunuz için teşekkür edemeyeceğim, Triplerdeyiz kanks.

Not: Aşağıda yorum bölümü var, tartışma başlatabilirsiniz:) Tartışalım kimin cevabı daha doğruya yakın tespit edelim ne dersiniz?

Doğru=Allah gerisi inanın yalan olur, hikaye yazıp roman gibi okursunuz. Deniz'e balığa gideriz, 1kg balık eve gelene kadar 5 kg olur. Hayatı buna göre düşünmek gerekir:)