Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

LGBT NEDİR ?

LGBT, "lezbiyen", "gey", "biseksüel" ve "transgender" kelimelerinin baş harfleridir. 1900'lerden itibaren kullanılmaya başlayan "LGBT", eşcinsel hakları mücadelesinde kullanılan çatı kelimedir. 

Eşcinsel hareketi olarak adlandırılan LGBT hareketi, eşcinsel kelimesinin travesti, transeksüel ve biseksüelliği kapsamıyor oluşu nedeniyle çatı kelime olmaktan çıkmıştır. Hareket GLBTT kelimesini kullanmaya başlamış ancak lezbiyenlerin toplumda "yok" sayılıyor düşüncesi sebebiyle, L harfi başa alınmış ve kadınlara bir tür pozitif ayrımcılık yapılmıştır. Yurtdışındaki bazı örgütler bu çatı kelimeye daha sonradan interseksüelleri temsilen I ya da queeri temsilen Q harflerini eklemişlerdir.

LGBT hareketi Türkiye'de son yıllarda etkisini artırmış, eylemlerini yaygınlaştırmıştır. Her hareketleri Türkiye'de gündem olan LGBT hakkında olumsuz bir cümle kuran kişiler de yoğun şekilde eleştiriye maruz kalıyor. 

ERSAN.NET olarak, bu olumsuz eleştiri alan kitle arasında olmak için bayrağı ele almak istedim. İpnelik bedava olduğu için ilgilenmiyorum. Benim işim parayla dövmek. Bunları halk'a açık tv ekranlarında parayla dövmek lazım ki kendilerine gelsinler.

Siz bir travestinin neden travestilik yaptığını bilmiyor olabilirsiniz, ancak hayat şartları, ekonomik kriz, bunların arka taraflarına vurduğu için etki tepki meselesinden iyi anlarlar.

Kullandıkları maddeleri biz de kullandık, direkten döndük öyle anlatim, kafaları hangover yapıp sonra bununla övünen şizofren bir topluluktur.

Lan olm bizde içtik, hep aynı yerdeyiz bizdeki Allah size gelirse Vallah araya gidersiniz.

Kod adları LGBT olsada bizim Adana ipne derler. Gay mısın gardaşım? Aman dikkat edin Gayarlar sonra felan araya gidersiniz.

Toplumumuza örnek bebekler yaratan yüce Allah, LGBT'cilerin bu yaptığına imkan vermeseydi zaten şuanda bu satırları yazmıyor olurduk, ölümden sonrası için ürettikleri yok olma psikolojisi ile toplum içerisinde yok olduklarını birgün anlayacaklar.

Aman dikkat üflerler ise uçarsınız. Bombastik mr loba loba mustafa gaydıraklara dikkat et gardaş!

Not'un ve LGBT'cilerin Dip Okuyanı: Terliğinizin altına cıncık batmasın.