Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
Herşeyin Fazlası Zarar Ama Yarar

HERŞEYİN FAZLASI ZARAR AMA YARAR ?

Nasıl bir başlıktır anlamadım, hayırlara vesile olması dileği ile ben deniz Ersan.Net den çarpıcı açıklamalar..

Bu dakikada gol olmaması gerekiyor ama oldu, gözlerimiz neşe ile dolmuş olabilir bunun sebebi birşeyi bilmemizdir :)

Bilemediğimiz için açıklayacağız, Atalarımız bazen Allah'a depar atmış olabilir, biz bunu düşünmek için burada değiliz, sadece fikir alış verişi diyelim ve geçelim.

"Şimdi herşeyin fazlası zarar" atasözünü bilmeyen yoktur, ancak işin garip tarafı bunu kimin söylediğinide bilmiyoruz, yani bilmediğimiz şeyleri düşünüp sonra yeri geldiğinde; "oğlum herşeyin fazlası zarar, akıllı ol" demesini bilip, aklımızı doğru kullanamamamıza diyecek kelime maalesef yok..

Bu nedenle konumuzu hatice'ye karıştıracak olursak işin içinden çıkmayacağımız için sonuç bölümüne giriş yaparak, sözü ingilizce'den gelen güncelleme diğer adı "update" ile sistemlere entegrasyonunu sağlıyoruz.

Bakınız ERSAN.NET'den çılgın sözler: "HERŞEYİN FAZLASI ZARAR" derseniz Allah'a bariz şekilde depart atarak koşarsınız.  Herşeyin fazlasının yararı veya zararının hesabı, maalesef size düşmez. Çünkü herşeyin fazlası zarar dersek işin içinden çıkamayız. Bu durumdan duruma değişir pampalar.

Bazı durumlar da herşeyin fazlası zarar derseniz, hata etmiş ve insanları yanıltmış olursunuz.

Bakınız muhterem cemaat saflara yerleşirken yanınızdakinin dirseğine dirseğinizin değmesi gerekiyor kelimesinin anlamı ile herşeyin fazlası zarar kelimesi arasında büyük fark var gibi görünebilir. Bunu anlamak için yaşamak gerekiyor.

Toplumumuz da yaşamadan, görmeden, bilmeden konuşan o kadar çok insan var ki, hayat tecrübelerine bakacak olursak filozof olmuşlar diyebiliriz. Hayatında hiç görmediği birşeyi anlatmak gibi birşey bu. Ben burada son olarak şunu söylemek istiyorum. Herşeyi bildiğinizi sanırsınız ancak birgün hiçbirşeyi bilemediğinizi, hatta salak olduğunuzu da hissedersiniz. Her insan belli konularda kendisini geliştirmiş olabilir, bu onun zeki olduğu veya bilim kurdu olduğu anlamına gelmez. Her insanın eksik noktaları vardır, kusursuz yaratılmış olabiliriz, ancak bu bizim kusurlu olmayacağımızı göstermez. Sözüm kısadan geldi bende milete anlatacağıma kendime anlatim dedim :)