Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
Eğitimin Önemi

ersankaraveliogluersankaravelioglu

EĞİTİMİN ÖNEMİ

Kendisine değer ve kıymet verdiğiniz arkadaşınız, o kıymeti size vermiyorsa arkadaşlık kurmayın:)
Okuyup mürekkepler içinde yüzen bir kişimi? 
yoksa mürekkebi yeteri kadar yalayıp, mürekkep yalayanların yapacakları veya yaptığı işi yapan kişimi değerli?
Bu iki kişi arasındaki farkı yazmaya dünyadaki tüm mürekkepler bile yetmez. 
Birisi yolda gördüğünde sizi ezik olarak görürken, diğeri yolda görüp işiniz için size çözüm üretirken sizin ona bakış açınız bu adam deli demekten başka birşey olmadıkça ne değişir ki? 
Diğeri alanında uzman olmuş, aradığınıza telefonunuza bakmazken, diğer taraftan aradığınız kişinin telefonunuza bakması, insanın ne kadar gözlerinin kör olduğunun göstergesidir. Hayat zor olsada, inanın bizler hiç kolay değiliz. Evrim geçirmiş beyinlerimiz, uğruna değer verdiklerimiz başkalarına vermişlerse suçumuz nedir? Verirken iyi alırken kötü olduğumuz açıkça ortadadır. O sebeple unutmayalım, konu ne olursa olsun, almayı biliyorsunuz, verme konusunda 2 kelime ile büyülenip, elinizdeki veremediğiniz şey birden bire değer kazanıyor ve kendinizi birşey sanıyorsunuz. İlginç ama verirseniz Ekim’e; vermezseniz kendiniz için iyi edersiniz. Ben 2. Kalite veya 2. El mal kullanmıyorum. 
ŦV VE $Ø$¥λŁ MEÐ¥λÐλƙł ł₦$λ₦ŁλƦł₦ ¥λ$λ₦ŦłŁλƦł₦ł ¥λ$λ¥λƦλƙ Ҥł₡BłƦ ZλMλ₦ ƙE₦Ðł₦łZ ØŁλMλ¥λ₡λGł₦łZł BłŁÐłGłM ł₡ł₦ Łλ₣ł $ØƙUP ₡łƙλƦŦł¥ØƦUM. ҤEƦƙE$E BE¥ł₦ VEƦMł$, λ₦Łλ¥λ₦ λ₦ŁλƦ. GE₦EŁ ƙUŁŦUƦU ₡Øƙ ØŁUP, ł₦$λ₦ ØŁλMλ¥λ₦ λÐλM PƦØ₣. ØŁ$λ ₦E ¥λZλƦ?