Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
Disqus Nedir Disqus Reveal Kayıt Olmak

Disqus Nedir Disqus Reveal Kayıt Olmak

Arkadaşlar bildiğiniz üzere Google Adsense gibi Disqus Reval sistemi var, bunun üzerinden de para kazanabiliyorsunuz.

Peki disqus ile nasıl para kazanabilirsiniz?

Disqus reveal den yararlanmak için, öncelikle web sayfanıza disqus yüklemeniz gerekmektedir, neredeyse tüm yazılımları destekleyen disqus sistemini bir html sitede bile kullanabilirsiniz. Yani dışarıdaki wordpress ten tutunda aklınıza gelebilecek tüm platfromlar disqus alt yapısında çalışmaktadır, işe öncelikle disqus basic versiyonunu kurmaktan başlayabilirsiniz, sonrasında sayfanız'ın 25bin gösterimi varsa Disqus yöneticileri size panele kayıt olduğunu mail adresinden veya disqus da online olduğunuzda canlı chatten size yazacaklar.

Ben şuanda basic versiyonuna geçiş yaptım ve başvuru için panelde Disqus/Admin/Ads bölümünde reklam çeşitleri bölümündeki tüm clickleri işaretleyerek gösterim sayınızı arttırabiliyorsunuz. Bu şekilde çok daha hızlı onaylanacağını düşünebilirsiniz. İlk başta Ads deki tüm reklam çeşitlerini işaretleyip, sonrasında onayladıktan sonra yorumların altında , yorumların üstünde gibi reklam modullerini optimize edebiliyorsunuz. Ancak hepsine izin vermiyor, yani eğer bu sistemi kullanacaksanız şunu düşünmelisiniz denemeden birşeyin sonucuna ulaşamayacaksınız. O sebeple ben Adsense ile kıyaslama yapmak bile istemiyorum. Çünkü gizli sekmeden girildiğinde reklamları göstermiyor. Bu bir güzellik olduğunu düşünüyorum ve 25k gösteriminiz varsa en azından sitenizin boş durmasından daha iyi olabileceğine eminim.

Disqus Nasıl Kurulur?

Türkiye ve dünya da wordpress kullanan kişi sayısı çok olduğu için, size bir wordpress tanıtım videosu bırakacağım, bu videoda tanımadığım bir arkadaşımız disqus'u anlatmış, bende anlatan olduğu için tekrardan Amerikayı keşfetmek yerine onun bilgilerinden yararlanmanızı sağlayacağım.

 

Bu aşağıdaki video ise wordpress olmayan web siteleri için kurulumudur.

Not: Reveal analytics, yalnızca Reveal’e uygun olan yayıncılar tarafından kullanılabilir.

Reveal Nedir?

Reveal, Disqus kullanan yayıncılar için hepsi bir arada, kaliteli, ekranın altında para kazanma çözümüdür. Yayıncılar, siteleri için en uygun reklam türlerini seçerler ve kitleleri bu reklamlarla etkileşime girdiğinde gelir elde ederler.
Reveal'ı nasıl etkinleştiririm?

Disqus'a kaydolduktan sonra yayıncılar, ödeme bilgilerini ayar sayfalarından girerek Reveal'e başvurma fırsatına sahip olacaklar.

Sitemde hangi reklam türlerini göreceğim?

Sitenizde ne tür reklamların göründüğünün kontrolü sizde. Kaliteli yerel içerik reklamları (Sponsorlu Öykü ve Sponsorlu Bağlantılar), Disqus Admin> Gelir> Ayarlar'a yalnızca bir tık uzaklıktadır.( Bu bölümü hesabınız disqus yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra görünecek)
Ne kadar kazandığımı nasıl bilebilirim? (sayfanız disqus yöneticileri tarafından onaylandıktan sonra size ulaşacaklar.)

Kazanç raporu, Disqus Admin> Gelir> Ayarlar bölümünde mevcuttur.
Ne zaman ödeme yapacağımı nasıl bilebilirim?

Yaklaşan ödemeleriniz ve ödenmemiş kazançlarınız Disqus admin panelindeki Gelir> Analytics> Ödemeler'de mevcuttur.

Daha önemli ödeme ayrıntıları için lütfen şu adresi ziyaret edin: Disqus’tan ödeme alma
Reveal'ın ayarları nerede?

Ortaya koyma ayarları Disqus Admin> Gelir> Ayarlar'da bulunur ve yalnızca "ayarları değiştirebilen" izinleri olan forum kurucusu ve yöneticileri tarafından erişilebilir. Reveal ayarları hakkında daha fazla bilgi için lütfen şu adresi ziyaret edin: Reveal Advertising Ayarlarınızı Güncelleme.
Reklamları gösterme sayfa yükleme süresini nasıl etkiler? (disqus mutlak suretle sayfanızda çalışır, dışarıda disqus'un sitenizi yavaşlattığını söylerler, arkadaşlar sayfada kullanılan kod mutlaka sayfayı yavaşlatacaktır, ancak biliyorsunuz tüm kodlar bu şekildedir. Sayfanız da yavaşlığın sebeplerinden birtaneside hostingdir, yani kullandığınız sunucuyu hızlandırırsanız sayfanız daha hızlı açılacaktır.)

Sayfa yükleme süresi, Reveal reklamlardan etkilenmez. Disqus engelleyici değildir ve diğer tüm sayfa öğeleri yüklenene kadar hem tartışmayı hem de reklamları yüklemeyi bekler.

 

Disqus Reklamcılığına Başlarken

Disqus’un kullanımı ücretsiz, Temel plan reklamla desteklenir. Disqus'un bu sürümünü kullanan yayıncılar, Disqus içindeki reklamların sitelerine yerleştirildiğini göreceklerdir. Başka planları kullanan yayıncılar, sitelerinde Disqus reklamcılığını etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı seçebilir. Kalifiye yayıncılar Disqus ile gelir elde etmek için Reveal programına katılabilirler. Disqus reklamcılığı son derece yapılandırılabilir ve yayıncıların çeşitli reklam konumları ve türlerinden birini seçmesine olanak tanıyor.
 
Reveal programına katılmak için, 25K gösterim olmak zorunda.

Reklam Ayarları

Ayarlarınızı görmek ve yapılandırmak için Reklam Ayarlarınıza gidin. Reklam ayarları, kuruluş sahiplerine, kuruluş yöneticilerine ve 'ayarları düzenleyebilir' izinlerine sahip moderatörler tarafından kullanılabilir. Reklamcılık nasıl devre dışı bırakılır? Aylık 10 dolar ücretle dilerseniz reklamları devre dışı bırakabiliyorsunuz, zaten yukarıdaki yazımda da belirtmiştim.
Reklam türlerinizi seçebiliyorsunuz. Yaklaşık 15 kategoride reklamları bulunuyor, bunu admin ads bölümünden yine sitenizin kategorisi bölümünden değiştirmeye imkan vermektedir. Yani disqus da seçtiğiniz kategoriyi reklamları beğenmediğiniz taktirde değiştirebilirsiniz, önerim sayfanızın içeriğine uygun bir kategori belirlemelisiniz. Örneğin teknoloji ile uğraşıyorsanız, tech kategorisini seçeceksiniz. Bunun kazancınıza mutlak suretle etkisi olacağına emin olabilirsiniz. Örneğin ben ilk disqus hesabımı açtığımda Businies kategorisini seçtim, sonrasında eğlence kategorisini seçtim, yani canım istediği gibi değiştirebilirim. Bu bana kaldığı gibi sizinde aynı şekilde olduğunu bilmenizde fayda var.

Yorumlarınızın altında, üstünde veya içinde reklam göstermeyi tercih ederseniz, kaliteli yerel içerik ve premium reklamlar Reklam Ayarları sayfanızdan sadece bir tık kadar kolay ve anında işlem yapıyor. Yani bir tıkı kaldırdığınız da ctrl f5 yaptığınız da yaptığınız ayarı görebiliyorsunuz.


Ödeme bilgileri

Disqus'tan ödeme almak için eksiksiz ödeme bilgileri gereklidir.

Disqus Ödeme almak için gerekenler

Tek bir kısa isim için kazançlar 100.00 USD (ücrete tabi) aşmalı ve ödeme bilgileri eksiksiz olmalıdır. ( Bu bölümde aynı şekilde disqus sizi uygun gördüğünüzde ortalama 1 hafta içerisinde size onay vermektedir.)


Disqus Ödeme zamanlaması

100,00 USD üzerindeki ödemeler, kazancın kazanılmasından 90 gün sonra ayda bir kez gönderilir. Ödemeler ay sonuna kadar gönderilir.

Kazanç ve Performans Raporları
Sitenizin geliri

Yönetici> Gelir> Geliri analiz et’deki tüm Reveal yayıncıları için günlük kazanç raporu mevcuttur. Bu raporda şunları bulacaksınız:

    Reklam Geliri: Reveal reklamlarından kazandığınız miktar
    İzlenebilir İzlenimler: Kullanıcıların ne sıklıkta ekranın altına indiğini ve Reklamları gösterme konusunu görün.
    Görüntülenebilirlik%: Kullanıcıların ne kadar sıklıkta aşağı kalacağını ve Genel sayfa gösterimlerine kıyasla Reklamları gösterme konusunu görün
    RPMv: Görüntülenebilir 1000 gösterim başına kazanılan gelir

Gelecek Ödemeler

Sitenizin yaklaşmakta olan ödemeleri Ödemelerde mevcuttur.

Yaklaşan ödemeler, tahmini teslim tarihi ile birlikte yeşil renkte gösterilir. Ödenmemiş kazançlar sarı renkte gösterilir ve her dönemde kazanılan para, kazanma süresi tamamlandıktan 90 gün sonra ödenir. (Bu bölümde yine hesabınızı disqus yöneticileri onayladıktan sonra görebileceksiniz. Disqus Admin Ads bölümünde bir bölüm açılacak ve o bölümdekileri eksiksiz şekilde doldurmanız talep edilecek. Yani faturalandırma bölümünü hatalı doldurursanız, ödemeleriniz de problem olabilir, o bölüm size açıldıysa artık disqus reklam verenisiniz.)

Yardım Alma ve Geri Bildirim Verme

Reveal sorularınızı disqus ekibi ile de görüşebiliyorsunuz, disqus sitesinde reveal bölümüne giriş yapıp, destek ekibi ile canlı görüşebiliyorsunuz. Disqus'u anlamak için sadece 1 gününüzü vermeniz yeterlidir. 1 Gün işi gücü bırakıp panele girip kurup etkinleştirip ve sonra Türkçe modulünü seçip geniş kapsamda bilgi edinebilirsiniz.

Dışarıda arayıp bulamadığınız ve aklınıza takılan soruları aşağıdaki yorum bölümüne yazarsanız yardımcı olurum.

Disqus başlamak için tıklayınız.