Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

INSTAGRAM

Instagram'a borcum olan hesabımdı, borcumuzu kapatmaya geldik.

Instagram; 2004 yılında, cennet'in karşısı, cehennem'i dibinde kurulmuştur.

Instagram ilk kurulduğunda 200bin kullanıcıyı 1 hafta gibi kısa bir sürede kavuşu. Kurucuları Kevin Systorm ve Mike Krieger tarafından kurulan Burbn bugünkü adı ile Instagram oldu.

Instagram, App Store’daki yerini o kadar hızlı aldıki Hz Guugle sağolsun. John Riedel topluluk yöneticisi olarak, Shayne Sweeney mühendis olarak Instagram ekibine katıldı. Instagram ekibi San Francisco’daki ilk Twitter ofisine yerleşti.

2010 yılında Instagram 1Milyon kullanıcıya ulaştığı haberleri yapıldı. Bu haberler yapılırken App Store’daki uygulamaların indirilme sayıları işte böyle manipüle ediliyor diye haberler yapıldı.

Bir internet sitesinin yayınladığı fotoğrafta önünde yüzlerce iPhone bulunan bir kadın , İddialara göre bir uygulamayı defalarca her telefona indiriyor, siliyor ve işlemi tekrarlıyor. Bu sayede sistem devamlı olarak farklı telefonlardan indirmeler tespit ettiği için bunları gerçek gibi algılıyor ve uygulamayı en çok indirilenlerin arasında gösteriyor.

Uygulamanın nasıl böyle popüler olduğunu anlayabilirseniz, zararın kenarından dönemesinizde borcunuzu ödersiniz.

INSTAGRAM TAKİPÇİ SATIŞI

Kurulduktan belirli süre sonra instagram'ın popüler olmasını sağlayan, şuanda dünyanın tanıdığı büyük hesapların olduğunu düşününüz.

ilk başlarda çok hızlı şekilde yükseldiklerini ve hesaplarına büyük oranda takipçi çektiklerini düşünürseniz, ilk gelenler kaymağını yedi dersiniz.

Sonrasında gelişen teknoloji ile gelişen insanlar, instagram'a yoğunluk gösterince, arayışlar çoğaldı. Takipçi satışlarının fiyatları o kadar düşüktü ki kimse instagram'ı kullanmıyordu.

Herkes hesabının adını almak için hesap almaya başladı, telefonlarından uygulamayı silen o kadar çok kişi vardı ki anlatamam.

 

İlk zamanlar tek tek bot hesap oluşturuldu ve bunu bir uygulamaya ekleyerek tek panelden yöneterek kullanıcıs satışı yapıldı.Ben o ilk takipçileri alan kekolardanım :)

Bu işlemler yapılırken ayrıca facebook hesaplarında girdikleri uygulamalarla şifreleri çalındı. Çok kişinin bu sebepten dolayı şifresi çalınmıştır, çalınanlar bilirler.

Tüm facebook kullanıcıların giriş bilgilerini alan kendine göre sosyal medya danışmanı yazılımcıları, çatır çatır instagramdan %100 gerçek kişi satışı yapmaya başladılar.

Yazılımcılardan bazılarının içeri girmesinden dolayı yazılımcı bulmak zorlaşmıştı. Çünkü yazılımcılar geliştirdikleri yazılımı Hz Google'da yüksek hit alan web sitelerine reklam vererek zombilerini çoğalttılar.

Bu siteler genelde "porn" ile alakalı sitelerdi ve o sıralar "porn" sitelere giriş yapan kişi sayısı 500bin günlük tekil ziyaretçiydi. Günde 200bin zombi yaparak, tüm krocanları tabiri caizse abazaları hacklediler. Ellerindeki güç günden güne arttı, bazıları yazdıkları yazılımlar yüzünden içeri bile girdi.

Bazılarının peşlerine mafyalar, bazılarının peşlerinede benim gibi salaklar takıldı.

Şuanda patlak vermek üzere olan, instagram takipçi satışları, artan ünlü olma tribi yüzünden çığrından çıkmış olup, çok değişik fiyat tarifelerine gelmiştir.

1000 Kişi 1 tl de var, 1000 kişi 200  tl de var?

Algoritmasını günden güne yenilediğini söyleyerek insanları kandıran instagram, güncellemeleri ile sadece kendisini koruduğunu göstererek güvenlik açıklarını bir türlü kapatamamıştır.

Instagram'ın patronu bu şekilde dışarıdaki insanların güvenlik açıklarını geçmesini çok sevmişlerdi, çünkü bu takipçi satışşıı yapan kişiler, instagram'ın büyümesini sağladılar.

İnstagram'ın bu kadar büyük olmasını sağlayan, instagram satışını ilk yapan değildir. İnstagram'ın kendisidir. Şuanda yukarı tükürdüğümüzde bıyık, aşağı tükürdüğümüde arkadaşlarıma gelecek kelimelerim bölümündeyiz.

Instagram takipçi satışının ilk satıldığı site r10 webmaster forumudur. Bu sitenin yöneticilğini yaparken, artık o kadar çok kişi sayfamızdan dolandırılmıştı ki bilişim şubedeki gerek memurlar, gerek amirlerle arkadaş olmuştuk.

İnternet teknolojilerinin gelişmesi ile bişim şubenin kurulması bir oldu, sonrasında ne kadar çok önlem alsakta baş edemedik.

Ya kapatacaktık o kategoriyi, yada biz yapcaktık. Bizde yapalım madem bu kadar çok isteyen oluyor.

r10 yönetimi olarak takipçi satışlarını kontrollü şekilde, kimse dolandırılmadan garantili şekilde yaptık. Hatta takipçi sayısı düşenler olur diye 10bin alana 10 bin bedava gibi kampanyalar yaparak 1 ayda arabayı altımıza çektik.

Bu işlemleri yaparken, dışarıdaki kimsenin instagram takipçi satmasını engelleyerek başka sitelere kaçmalarını sağladık. Başka sitelerde güven sıkıntı olduğu için baya zor şartlar altında uğraşarak satış yaptılar..

Artık iş çığrından çıkmıştı, takipçi sistemini bize kullandıran  şahsiyetin elindeki sistem çalışmayınca, otomatik olarak çektirdiğimiz tüm takipçieleri panelden iptal ederek, bizi resmi şekilde dolandırmıştı.

Bununla birlikte sorunu olanlara yardımcı olmaya çalıştık, elimizden geleni değil gelmeyeni yaparak r10 yönetiminin alnını ak götünü pak çıkardık.

Sonrasında gelen teklifler sebebi ile r10 yönetiminin bana söylenen %80'nin satıldığıdır. Bunu yaparken bana sorulmaması konusunu çok düşündükten sonra, dedim başımıza belayı alacağımıza günahımızı çıkartalım dedim...

Tanrı sizi, Yüce Allah bizi korusun.

App Store’daki uygulamaların indirilme sayıları işte böyle manipüle ediliyor Bu sitede ve bağlantılı sayfalarında yer alan içerikler; tamamen veya kısmen LOG’un yazılı izni olmadıkça kaynak gösterilerek veya alıntı yapılarak dahi kullanılamaz, çoğaltılamaz ve değiştirilemez. Detaylı bilgi için http://www.log.com.tr/yasal-uyari-ve-kullanim-sartlari