Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.
Google Algoritma Güncellemeleri

Google Algoritma Güncellemeleri

MerhabalarGoogle Algoritma Güncellemeleri hakkında bilgi almak için giriş yaptınız ancak bilginin çok fazlasını alacaksınız.

Çünkü öncelikle internet ortamında bulunan her sitenin, her projenin bir algoritması vardır. Google'un en büyük algoritması gizliliktir.

Google'un google olmasa sebeplerinin en başında gelen gizlilik nedir?

Algoritma güncellemeleri veya aklınıza gelebilecek adı sizde kalacak olan uydurmasyon güncellemelerle kendisinin tanınmasına fırsat vermeyen Hz Google şimdi ne yapacak konusu düşündürücü olmadığı için yazıyoruz.

Bu algortimaları nasıl aşabilirsiniz? 

Sizlere sadece Google değil, aklınıza gelebilecek tüm sayfaların algoritmasını yazıyorum. Öncelikle kendinizi yerine koymalısınız?

Kendinizi yerine koyamadığınız için algoritmalara Google çalışanlarının ürettiği videoların Türkçesini dinleyerek öğrendiğinizi sanıyorsunuz.

O video da söylenenlerin gerçek olması, Google'un algoritmasını çözdüğünüz anlamına gelmez.

Türkiye de araba sürmek için ehliyetiniz olması gerekiyor, başka ülkelerde de öyle, Google ehliyetiniz olmadan arabayı sürdüğünüzde ceza kesiyor ve bundan etkileniyorsunuz.

Kestiği cezanın sebebi sizin yaptığınız işlemlerin devamı geldiğinde Google'un google olma felsefesinden  çıkıp, çöp site olmasını istemedikleri için çöpçülük ile uğraşıyorlar.

Bildiğiniz üzere çöpçü herşeyi toplar. Ayırt etmeden alır, çünkü görevi çöpleri toplamak.

Google da sizin sayfanızı indexlemek zorunda, aslında algoritmasının %99,9 paraya endekslidir. Parası olan kişi estirebiliyor parası olmayan kişi önce emek veriyor, sonra umutlarını kırdıkları zaman da pes ediyor.

Google pes etmediği için buralara kadar geldi. 

O sebeple Google için önemli olan işletmekte olduğunuz web sitesinin tescil süresidir. Web'in sahibi olduğunu düşündüklerinden dolayı internet işlerine önem veren web sitelerini, çok rahatlıkla anlayabiliyor ve süzgeçten geçirebiliyorlar.

Süzgeçten geçirdikleri çerçevelerde genel anlamda otoritesine değil de, dışarıda ne kadar biliniyora bakıyorlar.

Bunun anlamı güzel bir web sitesinin mutlaka sosyal mecralarda olacağını, bunun yanı sıra domain tescil süresi ile birlikte projenizin büyüklüğüne bakıyorlar.

Zengin olmadan zenginliğinizi anlayamazsınız. Dışarda üzerini ciks giyinen birisi ile pasaklı giyinen birisini nasıl fark ediyorsanız, Google un botları, bu kıyafetinizden size bir değer vererek, haddinizi bilmenizi istiyor.

Çünkü bir çöpçünün ayakkabısı ile bir zenginin ayakkabı arasında ortalama 1000 lira var vardır. Bu 1000 liralık ayakkabı alanlar deli olabilirler, işte Google aslında sizin delirmenizi istiyor.

Yıllardır farkında değil misiniz? Hergün bir güncelleme, hergün yenilik ile sizleri inek gibi sağıyor. Bugün biraz düşünmeniz ileriyi görebilmeniz demek ile bu yazının Google arama sonuçlarda üst sıraya gelmesi ile ters orantılıdır.

Gerçek bilgiler asla söylenmezler, dışarıda okuyacağınız bilgiler gerçekliği temsil ettiğini size belirtir ve kelime oyunları ile içerikte aradığınızı bulamazsınız.

İşte Google'un en büyük algoritması budur. Botları siteleri gezerek, o konu hakkında en doğru bilgiyi bulup, kullanıcının sayfada kalmasını önemsiyor.

Google = Özgünlüktür. Özgünlük = Google Algoritma Güncellemeleri

Acaba hiç düşündünüz mü çok paranızın olduğunu ve ali baba veya bir amazon gibi paranız olduğunu? Binlerce şirket açmak mı? Yoksa tek şirket olup dev olmak mı?

İşte Google'un en büyük güncellemeleri bu bölümde gerçekleşiyor. Alanın en iyilerini öne getirerek onu tercih etmesini sağlıyor.

Nasıl ki sıralama sonuçlarında size sunduğu popüler organik sonuçlarda ilk sayfada gelmek için seo yapıyorsanız, Google da sizin gelmemeniz için algoritma üretiyor. Yani sizden talep olmasaydı zaten güncelleme yapmazlardı. Aslında güncelleme yaparak sadece kendisini koruyor. Google algoritmasının tamamen ortadan kalmasına çok az bir zaman kaldı.

Algoritma hakkında soracağınız sorulara aşağıdaki bölümden cevap vermek heyecanlı olacaktır.